Mārtiņš Rītiņš vairāk nekā 20 gadus ir Latvijas spožākā zvaigzne pie kulinārijas debesīm. Anglijā dzimušais latvietis uzauga rūpniecības pilsētā Korbijā pirms devās uz Londonu, lai kļūtu par pavāru. Daudzus gadus viņš ir pavadījis Toronto, Kanādā, kur viņš iemīļoja un iepazina bioloģiski tīros pārtikas produktus. Mārtiņš gadu laikā ir izveidojis un uztur ļoti ciešus kontaktus ar Latvijas mazajiem bioloģiskajiem zemniekiem un Slow Food ražotājiem. Svaigākos sezonas produktus restorāna Vincents vajadzībām viņš iegūst tieši no zemnieka rokām, bez firmu vai uzpircēju starpniecības, un tas nozīmē, ka restorāna Vincents ēdienkartē jūs atradīsiet tikai augstākās kvalitātes sezonālos produktus. Ēdienkarte mainās atbilstoši gadalaika maiņām un pieejamajiem augļiem, dārzeņiem, gaļām, zivīm vai ogām.

Mārtiņam gandrīz 20 sezonas LTV1 ēterā bija savs kulinārais raidījums "Kas var būt labāks par šo!". Mārtiņš savos raidījumos ir gan apceļojis Eiropu, iepazīstinot Latvijas skatītāju ar Eiropas valstu kulināro, tradicionālo mantojumu, gan izceļojis mūsu Latviju krustu šķērsu, atklādams sen aizmirstus ēdienus, kā arī iedrošinājis zemniekus radīt jaunus produktus Latvijas laukos.

Mārtiņš Rītiņš ir autors pavārgrāmatai "Mielasts ar Mārtiņu" un recepšu autors neskaitāmos kulināros izdevumos.

Mārtiņš ir Latvijas Slow Food biedrības prezidents. Biedrība ir iesaistīta vairākos starptautiskos projektos – Slow Food in Canteen, 4Cities4development, kā arī veicina sabiedrības izpratni par veselīgu, videi draudzīgu, tīru, sezonālu un tradicionālu uzturu.


Jaunumi

Pieteikties jaunumu saņemšanai