Mārtiņš Rītiņš ir starptautiskās „Slow Food” kustības aizsācējs Latvijā. 2005. gadā, kopā ar domubiedru Daini Āboliņu, viņš nodibināja biedrību "Slow Food Riga". Šodien biedrība apvieno vairāk kā 70 biedru no visas Latvijas. Tie ir gan ražotāji, uzņēmēji un zemnieki, gan jaunieši un skolotāji, gardēži un idejas atbalstītāji, mājsaimnieces un diplomāti – visi tie, kuriem ir svarīgs tas, ko mēs ēdam un kā tas līdz mums ir nonācis. Biedrība "Slow Food Riga" ir iesaistīta vairākos starptautiskos projektos – Dream Canteen, 4Cities4Development, Terra Madre u.c.

Biedrības „Slow Food Riga” darbības principos ir saglabāt, uzturēt un veicināt tālāku attīstību tam, ko dod Latvijā tradicionāli audzēti produkti. Nodrošināt tiešo piegādi no zemnieka klēts līdz pavāram vai patērētājam, pircējam "Slow Food" un zemnieku tirgos. Zemnieks, lopkopis un zvejnieks, kas audzē un gādā mums produktus, saņemdams par savu darbu atbilstošu samaksu, visu sevi var veltīt tradicionālai šo produktu audzēšanai. Viņš ir ieinteresēts sagādāt mums vislabāko, kvalitatīvāko un sezonālo.

Pavāriem, kuri atbalsta „Slow Food” filozofiju, ir svarīga produkta izsekojamība – tie tiek pirkti tieši no zemniekiem, neizmantojot uzpircējus, starpniekus. Līdz ar to, nezūd savstarpējais kontakts un par katru produktu ir zināms viss – kas tas ir, kur un kādos apstākļos tas audzis un, kas to audzējis. Tas ir produkts „no zemes līdz galdam”. Arī restorāna viesis var uzzināt visu informāciju par ēdienu, ko viņam pasniedz restorānā „Vincents” - par gaļas lopa vai mājputna šķirni un dārzeņiem, no kuras saimniecības produkts nācis, kad ievākts un cik ilgs bijis tā ceļš līdz šķīvim. Šī ir ļoti personificēta pieeja ēdienam - informatīva un noderīga katram cilvēkam, kas rūpējas par to, ko viņš ēd. „Mēs esam tas, ko mēs ēdam”.

Mūsu gadiem ilgā sadarbība ar zemniekiem un kopīgā attīstība ir garantija, kuru mēs sniedzam viesiem, jo esam ciemojušies pie visiem mūsu piegādātājiem un varam uzskatīt viņus par mūsu draugiem.


Jaunumi

Pieteikties jaunumu saņemšanai