5.aprīlī Tallinā, ar Latvijas vēstniecības Igaunijā atbalstu, vēstnieka Kārļa Eihenbauma aicināti, ārvalstu misiju vadītāji iepazina Latvijas restorāna „Vincents” ēdienu pagatavošanas un pasniegšanas mākslu, šefpavāra Mārtiņa Rītiņa vadībā, kurš savu talantu demonstrēja Tallinas restorānā „Ö”. Latvijas šefpavāri viesojās arī Latvijas vēstniecībā Tallinā. 

Kopprojekts „Restorānu apmaiņa” (Flavours of Estonia) starp Tallinu un Rīgu sākās jau martā un noritēs visu aprīli.  „Garda mājas ēdiena pagatavošanas prasme un tā prezentēšana viesiem ir laiku gaitā celta godā gan Latvijā, gan arī Igaunijā. Labākais veids, kā iepazīt vienam otru, ir salīdzināt garšas izjūtas,” teikts šī projekta pamatojumā. Visi Rīgas restorāni, kas uzņem Igaunijas restorānu pārstāvjus, savukārt, dodas apmaiņas vizītē uz Tallinas restorāniem, tā veicinot tālākus kontaktus arī šajā jomā.

Projekta ietvaros 27.aprīlī restorānā „Vincents” viesosies restorāna „Ö” pārstāvji. Pavāri piedāvās īpašu ēdienkarti, kas tiks saskaņota ar īpaši piemeklētiem vīniem.

(Ārlietu ministrijas preses centra sagatavota informācija)