Mūsu vīnzinis Raimonds Tomsons, atgriezies no Tokijas, kur norisinājās pasaules vīnziņu čempionāts  A.S.I. Contest of the Best Sommelier of the World 2013.

Konkurss norisinājās 3 daļās. Visi 57 dalībnieki pārbaudīja savas zināšanas teorētiskajā testā, vīnu un destilātu aklajā degustācijā un sarežģītā praktiskajā pārbaudījumā. Labākie 12 dalībnieki iekļuva pusfinālā, kur tika pārbaudīti vīna un ēdiena pārošanas prasmē, sarkanvīna dekantēšanā un dažādu vīnu aklajā degustācijā.

Finālā iekļuva 3 kandidāti no Kanādas, Beļģijas un Šveices. Fināls bija kā grandioza izrāde, ar uzbūvētu restorānu uz skatuves, kur viesu lomās iejutās žūrija, kuras sastāvā bija visi iepriekšējo pasaules čempionātu laureāti. Visi trīs finālisti tika pārbaudīti, darbojoties dažādās restorāna situācijās, kontaktējoties ar viesiem.

Par pelnīti labāko tika atdzīts Paolo Basso no Šveices, kurš jau vairākkārtēji bija iekļuvis pasaules un Eiropas čempionātu finālos.Latvijas pārstāvis Jānis Kaļķis šoreiz labāko 12 dalībnieku vidū neiekļuva. 

Atmosfēra, uzņemšana un organizēšana bija visaugstākajā līmenī, ko papildināja izcils ēdiens, smalki dzērieni un protams Sakura, jeb ķiršu ziedēšanas laiks Japānā. Iegūtā pieredze un emocijas ir neatsveramas un tā ir lieliska motivācija turpmākam darbam un izaugsmei Vincentā.