Iron Chef - Dzelzs pavārs atgriežas !

20.-24.janvāris, 2015.gads

­blunos-portrait.jpg 

Mārtiņš ir latviešu šefpavārs, ar daudzpusīgu un atraktīvu personību. Dzimis un audzis Anglijā, TV zvaigzne, gatavojis vakariņas karalienei Elizabetei II un Apvienotās Karalistes premjerministram, ir ļoti talantīgs un ļoti simpātisks (kā jūs varat redzēt šajā kokgriezumā). Viņš nedaudz vizuāli atgādina Raiņa, Lāčplēša un multiplikācijas varoņa Obeliksa (bez bizītes) pēcteci. Un, kā redzams, šoreiz es nerunāju par sevi.

Šeit arī beidzas visas mūsu līdzības, jo šis konkrētais Martins, par kuru Jums stāstu, ir Martins Blunos - pasaulslavenā futbola kluba Bristol City līdzjutējs, turpretī es atbalstu lielisko futbola klubu Arsenal.

Rezultāts šajā spēlē ir 2:0 Blunos labā, jo šefam Blunos ir 2 Michelin zvaigznes, bet šefpavāram Rītiņam pagaidām ir 0.

Martins divas Michelin zvaigznes saņēma ar savu pirmo restorānu Lettonie, kas atradās Bristolē, bet, pārceļoties uz Bātu (Bath) un atverot savu nākamo restorānu BLUNOS, divas zvaigznes viņam sekoja. Mūsdienās viņš ir viens no Lielbritānijas slavenākajiem pavāriem, un ir plaši pazīstams, pateicoties viņa dalībai televīzijas 4. kanāla raidījumā "Iron Chef UK" un Austrālijas populārākajā šovāMaster Chef”.
Tikai divus vakarus (23.un 24.janvārī), pateicoties bankas M2M Europe atbalstam, Jums būs iespēja iepazīt arī trešo mākslinieku Vincents virtuvē - Blunos jauno un talantīgo sous pavāru no Anglijas - Tomu Scade. Kopā ar pastāvīgo komandu Vincents virtuvē sanēs kā bišu stropā. Trīs pavāriem kopā nav viegli izveidot vienotu ēdienkarti, bet mums tas ir izdevies. Es ceru, ka tas jūs pārāk nemulsinās, bet es prezentēšu savu interpretāciju par klasisko britu ēdienu – Dublin Bay Prawn (Dublinas līča garnele). Mums par prieku Toms prezentēs vienu no saviem iecienītākajiem ēdieniem - liellopu tartaru ar austeru mērci. Martins savukārt pasniegs savu slaveno uzkodu „vārīta ola ar maizes kareivjiem”. Līdz šim skan labi, vai ne? Grūtības sākas ar pamatēdienu. Pat nonākot pie kopsaucēja, katra pavāra ego šajā ēdienā ievieš nelielas korekcijas, bet kopīgi mums izdosies izveidot mākslas darbu. Mēs pasniegsim Jums balodi. Ēdienu – kas ir harmonisks un bagāts. Arī pats balodis nav parasts. Mūsu baloži ir īpaši labi audzēti, tāpat kā dūjas – harmonijas simboli.