Raimonds Tomsons triumfējis starptautiskā konkursā Sommelier Trophee de Champagne, kas notika 4.novembrī Prāgā, Čehijā. Šis ikgadējais konkurss ir viena no prestižākajām vīnziņu sacensībām Eiropā, kas veltīta tieši izsmalcinātajam dzērienam šampanietim. Katru gadu to rīko Čehijas vīnziņu asociācija plaša festivāla Grand Jour de Champagne ietvaros.

Šī gada konkursa patrons un žūrijas priekšsēdētājs bija pasaules vadošais šampanieša kritiķis un apskatnieks Ričards Juhlins (Richard Juhlin). Par galveno titulu sacentās 15 vīnziņi no 10 valstīm. Kā pastāstīja Raimonds Tomsons, konkursa 2 kārtās bija jāpaveic vairāki uzdevumi: teorētisko zināšanu tests; aklā degustācija, kurā pēc iespējas precīzi jāraksturo nobaudītā šampanieša īpašības, izcelsmes vieta, izgatavošanas gads, vīnogu šķirne un tā saderība ar ēdienu, kā arī maksimāli precīzi ar pirmo piegājienu 10 glāzēs jāsalej Magnum tilpuma (1,5 l) pudele, lai visās glāzēs būtu vienāds dzēriena daudzums.

Raimonds Tomsons savu uzvaru komentē šādi: ”Esmu ļoti gandarīts par uzvaru šajā konkursā, it sevišķi, saņemot atzinību no pasaules vadošā šampanieša speciālista Ričarda Juhlina. Priecājos arī, ka Latvijas vārds kārtējo reizi izskan Eiropas vīnziņu sabiedrībā.”

Raimonds Tomsons ir Latvijas Vīnziņu asociācijas prezidents, divkārtējs Latvijas un Baltijas someljēru čempionāta uzvarētājs. Ikdienā Raimonda plašās zināšanas vīnu pasaulē var novērtēt restorāna Vincents klienti.